OBRM-PDUKM: LSDM e ka futur në borxh Maqedoninë për 500 milion denarë

0 3

 

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM nëpërmes një kumtese akuzon LSDM-në se e ka futur në borxh shtetin për 500 milion denarë.

“LSDM e futi në borxhe Maqedoninë dhe qytetarët për 500 milion denarë, vala e nepotizmit ka goditur Velesin, zyrtarët e LSDM-së kanë punësuar familje të tëra, LSDM dhe Oliver Spasovski në panik nga humbja e afërt në zgjedhje, dëshirojnë të bllokojnë institucionet”, thuhet në deklaratë.

Nga atje shtojnë se një fermerë nga Haraçina pret që dy vjet për të marrë subvencionet e merituara. LSDM ka refuzuar ndryshimet në ligjin e mbrojtjes që janë në përputhje me të gjitha procedurat e NATO-s./Telegrafi/

The post OBRM-PDUKM: LSDM e ka futur në borxh Maqedoninë për 500 milion denarë appeared first on Telegrafi.

Burimi

Shprehe reagimin
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Merrni përditësime në kohë reale direkt në pajisjen tuaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More